![AKSU ÇEŞMELERİ BİR SÜRE DAHA AKMAYACAK!](https://www.canakkaletv.com.tr/images/haberler/2023/03/aksu-cesmeleri-bir-sure-daha-akmayacak.jpg)
*"Şehrimizde artış gösteren salgın vakalarının ardından konunun detaylı ve titiz biçimde araştırılması ve denetlenmesi hususunda çalışmalara başlanmış; yaşanabilecek hastalıkları önleme amaçlı Aksu içme suları kullanıma kapatılmıştı.
*Bu süreçte İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Aksu içme sularının analiz süreci başlamış ve konunun takibi tarafımızca sürdürülmüştür.
*Gelen analiz sonuçlarının POZİTİF olduğu tarafımıza ulaşmış olup il ve ilçe sağlık müdürlüğünce analiz ve tahlil süreçleri devam edecektir; bu süreçte Aksu içme sularımız halkımızın kullanımına kapalı olacaktır.
*Ev ve işyerlerinizde Aksu içme suyu stoklarınız varsa, dökmenizi ve tüketmemenizi rica ederiz.
*İlçe Sağlık Müdürlüğünün bilgilendirme sonuçlarına göre tatlı su çeşmelerimizin kullanıma açılması süreci halkımız ile paylaşılacaktır" denildi.