Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kemoterapi Ünitesi 6...

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kemoterapi Ünitesi 6 Ayda 3000 Hastaya Hizmet Verdi

2009 yılından bu yana Tıbbi Onkoloji kliniğine bağlı olarak hizmet veren kemoterapi ünitesi; Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi binasında ayaktan hastalara hizmet vermektedir.Tıbbi onkoloji polikliniği ve kemoterapi ünitesi Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yataklı servisler B blok zemin katında bulunmaktadır.

28 Haziran 2018 - 14:15

Kemoterapi Ünitesi çalışması ile ilgili olarak detaylı bilgiler veren Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi  Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali şunları söyledi; “Birimimizde 1 İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı, 5 hemşire, 1 biyolog ve 2 sekreter olarak hizmet verilmektedir. Ünitemizde kemoterapi ilaçları yarı otomatik sistem ile hazırlanmaktadır. Kemoterapi ünitemizde ayda ortalama 450-500 hastamız hizmet almaktadır. Erişkin Hematoloji ve Romatoloji hastalarımızın bazı tedavileri de ünitemizde hali hazırda uygulanmaktadır.

Tıbbi onkoloji bölümünün tedavi alanı içerisinde olan hastalarımız öncelikle İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji uzmanımız Dr. Erdem Şen tarafından değerlendirilip hastalığın tanısı, evresi ve tedavi planı açısından bilgilendirilmektedir. Hasta ve yakınlarına tedavi öncesi kemoterapi hakkında eğitim verilerek kemoterapinin olası yan etkileri ve bunlara karşı alınacak önlemler hakkında bilgi verilmektedir. İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji uzmanımız tarafından tedavisi planlanan hastalarımız geniş ve ferah bir ortamda tv izleyerek dilerse müzik dinleyerek tedavilerini almaktadırlar.”

Bu haber 2438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale'de yüzme alanları belli oldu.
Çanakkale'de yüzme alanları belli oldu.
0-14 yaş aralığındaki çocuklar bugün özel izinle sokağa çıkacak
0-14 yaş aralığındaki çocuklar bugün özel izinle sokağa...