Turan, Lapseki Belediyesi’nin Kadrolu İşçilerine; ‘’Sizler...

Turan, Lapseki Belediyesi’nin Kadrolu İşçilerine; ‘’Sizler Burada Bizim Elimiz Ayağımızsınız”

Lapseki Belediyesinde çalışan kadrolu işçilere %25 zam yapılmasından sonra yapılan toplantı işçilerle bir görüşme yapan AK Parti Grup Başkan vekili Bülent Turan “Sizler Burada bizim elim ayağımızsınız” dedi.

20 Temmuz 2018 - 10:37

Belediye toplantı salonunda yapılan Belediye başkanı Eyüp Yılmaz ve kadrolu işçilerinde katıldığı toplantıda Hizmet-iş sendikası ile yapılan pazarlıkta işçilerin taban ücretlerine %25, sosyal haklarına ise %40 oranında zam yapıldığı açıklandı.

Yapılan anlaşmanın ardından kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz” Belediye olarak b,ir aile olduğumuzu her fırsatta söylüyorum hep birlikte el ele siz kardeşlerimiz ile birlikte halkımıza güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Peygamber efendimiz ‘işçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz’ demiştir”dedi.

Anlaşma yapıldıktan sonra işçilerle hayırlı olsun temennisinde bulunarak sohbet eden ve işçilerin taleplerini dinleyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan” Bu gün toplu sözleşme imzalamışsınız hepinize ve ailelerinize hayırlı olsun. Allah ülkemize, devletimize zeval vermesin sonuçta kadrolu işçi olmak, memur olmak bunlar kıymetli ve değerli işler . Türkiye’de 80 milyon insan var çalışan yanlış hatırlamıyorsam 21 milyon galiba devlette çalışan 3 milyon devlette çalışan insan var sanırım sizlerde bu 3 milyon çalışan arkadaşlarımızın içindesiniz bu çok kıymetli bir değer. Hem işin hakkını vermek için çalışmak lazım, hem belediyemizin hem de sendikanın sizlere sahip çıkması lazım karşılıklı hukuk olursa çok daha kıymetli olur ve başarı olur. Sizler Burada bizim elim ayağımızsınız”dedi.

Bu haber 326 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkaleli çiftçi tarlasında tarihi eser buldu
Çanakkaleli çiftçi tarlasında tarihi eser buldu
 Gelecek Partisi Bolu’da Kampa Girdi
Gelecek Partisi Bolu’da Kampa Girdi