Ayvacık'ta Şahin Neden Kaybetti, Bayram Nasıl Kazandı
Mustafa Yıldız

Mustafa Yıldız

Yazı-Yorum

Ayvacık'ta Şahin Neden Kaybetti, Bayram Nasıl Kazandı

06 Nisan 2019 - 15:54 - Güncelleme: 06 Nisan 2019 - 16:01

 

31 Mart 2019 yerel seçimleri üzerinden bir hafta geçti, seçimleri kazanan Belediye Başkanlarına, İl genel Meclisi üyelerine ve Belediye Meclis üyelerine hayırlı olsun diyorum.

Ancak ben burada Ayvacık İlçesi Belediye başkanlığı seçimlerine yorum yapmak istiyorum. Yazımın başında belirttiğim gibi Ak Parti Belediye başkanı adayı Ünal Şahin nasıl kaybetti? Hepimizin bildiği gibi Ünal Şahin Ayvacık ‘ta Ak Partiden 3 dönem belediye başkanlığı yaptığı dönemde Ayvacık’a önemli gözle görülür yatırımlar yaptı ve halende ilçe için büyük projeleri olduğunu biliyoruz, Ünal Şahin’in bu başarılı çalışmalarından dolayı ve 31 Mart seçimlerini kazanacak gözüyle bakıldığı için Ak Parti Genel Merkezinin aldığı bir kararla 4. Dönemi için aday gösterildi. Şimdi buraya kadar her şey normal gibi görünüyor. Ancak Şahinin aday gösterilmesinden sonra yani seçim çalışmaları başladığındaki sürece bakmak lazım, ben her Ayvacık’a gittiğimde Ünal beyi ve AK Parti teşkilatını ziyaret ederdim her ziyaretimde sayın şahin projelerinden ve seçim çalışmalarından bahsederdi. Ünal beyin seçim kaybetmesindeki nedenlerden bir tanesi Ak Parti içindeki huzursuzluklar bunların neler olduğunu zaman içinde buradan yazacağım, ama şunu belirteyim ki Ünal beyin kendisine en yakın olduğunu bildiği kişilerden ve partililerden oy alamadı bunları kendiside kısmen biliyordur çünkü bu olumsuzluklar ve parti içi hazımsızlıklar yeni değil. Burada koynu daha uzatmak istemiyorum belirttiğim gibi gelecek günlerde daha da açık yazacağım. Bir sözde Ünal başkana söylemek istiyorum’’sayın başkan Ayvacık’a yaptığın hizmetlerle gurur duy ve seçim sürecinde yaşadıklarını Ayvacık kamuoyuyla’’ paylaş.

Mesut Bayram Nasıl Kazandı.

31 Mart2019 yerel seçimlerinde CHP den Ayvacık Belediye Başkanı seçilen Mesut Bayram, CHP Ayvacık İlçe başkanlığını yaparken, İlçe başkanlığından istifa ederek önce aday adayı sonrada yapılan ön seçimle aday oldu, seçim çalışmalarını takip etiğim kadarıyla ev, ev dolaşarak ve seçmenlerle bire bir görüşerek kampanya yürüttü yani seçmeninin sırtına dokunarak gönül aldı hatta bir örnek vereyim her Ayvacıklının düğününde cenazesinde yapılan cemiyetlerde hep halkla iç içe oldu hatta bir keresinde ben kendisini Umreye gidenleri yolcu etmeye geldiğini gördüm. Seçim çalışmaları sürecinde rakibine karşı saygılı olduğunu gördüm seçim kampanyasını beraber yürüttüğü arkadaşlarına güvendi kendisini ne zaman arasam ne zaman ziyaret etmek istesem hep seçmenlerine ziyaretler yaptığını söylüyordu. En son kendisiyle Ayvacık deve güreşlerinin yapıldığı gün yüz yüze görüştüm, bana ‘’bu deve güreşlerinde isminin anons edilmediğini söyledi ama dedi benim arkamda gençler ve hanımlar var biz bu seçimi kazanacağız’’dedi. Evet Mesut başkan dediğin gibi seçimi kazandın tebrik ediyor başarılar diliyorum sen kazanmayı hak ettin niye biliyor musun sen olması gerektiği gibi seçim kampanyası yürüttün ve rakibini küçümsemeden seçmenin karşısına sadece projelerini anlattın başkanlığını hak ederek aldın tekrar sonsuz başarılar diliyorum.

Bu yazı 1540 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar