Reklam
DUYGU YILMAZ

DUYGU YILMAZ

[email protected]

DİĞER KADIN

25 Şubat 2020 - 11:44

Başarılı olmuş 2 kadın düşünüyorum.Benzer özgeçmişine sahip,eğitimli,bir şirket için yıllarca çalışmışlar.Ve şirketin İşten çıkardığı bir çok insan arasındaydılar.Bu iki kadın çok iyi arkadaştı.Bir kaç hafta boyunca birlikte iş aradılar.Hayal kırıklığıyla ve reddedilmeyle yüzleştiler,tekrar ve tekrar...

Hiç bir iş bulamadılar.Kadınlardan biri pes etti.Aramaktan bezdi.Devam etmeyi bıraktı.Evde televizyon izleyerek yattı.Alkol kullanmaya,diğer işsiz arkadaşlarıyla zaman geçirmeye ve negatif konuşmalar yapmaya başladı,ve pes etti.Kadın dedi “Bu imkansız,buraya kadar,bittim,bunu yapamam,bunu başaramam.Geri çevrilmeyle yüzleştim tekrar ve tekrar.Artık ilerleyemiyorum,dışarıdaysan bir iş yok.”

Ama diğer kadın,”Hayırlara ve geri çevrilmelere rağmen,ekonominin bu kadar kötü olmasına rağmen,gazetelerin söylediklerine rağmen,”mümkün dedi.Bir yerde biri bana iş verecek,bunun mümkün olduğunu düşünerek,devam etti.

BU İKİ KADININ ARASINDAKİ FARK NEYDİ ?

Diğer kadın her nereye gidebildiyse orada iş aramaya devam etti. Her fırsat yakaladığında,iletişim ağı kurarak,her gün gazeteleri kontrol ederek, insanlara sormaya devam etti .Ve bir şirket ile görüşürken,”Bak eğer işi almıyorsan biliyorum ki yeteneklerimi ve becerilerimi kullanabilirsin.Evde boş boş oturmak istemiyorum.İzin ver gönüllü olarak çalışayım.Bana geri dönüş olarak hiçbir şey vermek zorunda değilsin. Sadece çalışıp meşgul olmak istiyorum”dedi.

Şirket yöneticisi,’ tamam seni işe alırım ama sana bir şey vermemi bekleme’dedi. Bu kadın işi aldı ve çalıştı.İşe ilk gelen,işten son ayrılandı,oradaki en sıkı ,düzenli ,disiplinli çalışandı.4 hafta kadar sonra,çalışanlardan biri emekli oldu ve şirkete bir eleman alınması gerekiyordu.Şirketin yerini doldurabilecek birini işe aldılar.Tahmin edin kimi işe aldılar.Bazı şeyler fedakarlık gerektirir.

Bizde bu kadın gibi bazı şeylerden fedakarlık yaparak istediğimiz şeylere ulaşabiliriz.

Mücadeleyi asla bırakmayalım...

SAĞLICAKLA KALIN...

DUYGU YILDIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum